MHP’den ‘Filistin Mitingi’ne katılım genelgesi

MHP’den hafta sonu İstanbul’da düzenlenecek ‘Büyük Filistin Mitingi’ne katılım için parti teşkilatlarına genelge gönderildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından gönderilen genelgede, İsrail’in Gazze’ye dönük saldırılarının soykırıma vardığı belirtildi. Türkiye’nin girişimlerine de değinilen genelgede ‘Türkiye’nin haklı tepkilerini dünya kamuoyuna güçlü ve tok bir silkinişle duyurmak, milli bilinci diri tutmak, Filistin Müslümanlarının sedası olmak amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde, İstanbul’da ‘Büyük Filistin Mitingi’ düzenleneceği’ anımsatılan genelgede, mitinge MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı bildirildi.

‘TÜRK MİLLETİ İÇİN DİNİ VECİBE…’ 

Genelgede, şunlar kaydedildi:

– Bu vesileyle bütün Türkiye’nin ve büyük Türk milletinin Cumhurbaşkanı’mız Erdoğan’ın arkasında olduğu, enzar-ı aleme ilan edilmiş olacaktır. Filistin, Türkiye için asla ihmal edilemeyecek önemli bir davadır. Filistinli Müslümanların mukadderatı, Türkiye Türklüğünün yazgısıyla, bekasıyla iç içedir. Filistinli Müslümanların imdadına koşmak, Türk milleti için hem dini hem insani hem de siyasi ve kültürel bir vecibedir.

– En geniş katılımın sağlanması ve vatandaşlarımızın teveccüh göstermesi beklenen miting sırasında, siyasi parti bayrağı kullanılmayacak, alanda sadece Türk bayrağı dalgalanacaktır. Bununla beraber MHP teşkilatları, mitinge bütün yürekleri ve olanca varlıklarıyla katılacaklardır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin bu husustaki talimatları, Genel Merkezimizce teşkilatlarımıza iletilmiştir. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x