Taşlı saldırıya uğrayan taksici mesleği bıraktı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde kaldırım taşı ile saldırıya uğrayan ve gasp girişiminde bulunulan taksi şoförü Selim Keleş (62), yaşadığı olayın ardından mesleğini bırakma kararı aldı.

Keleş, “Travmayı atlatamadım. Hala sokakta yürürken önüme arkama bakıyorum. İçimde olayı tekrar yaşayacakmışım gibi bir his var. Eskisi kadar çok değil ama arada bir rüyalarıma giriyor. Bu olay beni çok etkiledi” dedi.

ALDIĞI DARBELER NEDENİYLE YARALANDI

DHA’nın haberine göre olay, 10 Ekim 2023’te, saat 22.00 sıralarında, Halide Edip Adıvar Caddesi’nde meydana geldi. Karabağlar ilçesinde 35 T 5656 plakalı taksiyle durakta bekleyen Selim Keleş’in aracına binen kişi, Buca ilçesine gitmek istediğini söyledi. Keleş, Buca ilçesine bağlı Gediz Mahallesi’ne yaklaştığı sırada, iddiaya göre, aracına aldığı yolcu cebindeki paraları vermesini isteyip, tehdit etti. Keleş’in direnmesi üzerine yolcu, yanında bulunan kaldırım taşı ile saldırdı. Yaşanan arbedenin ardından saldırgan kaçarken, aldığı darbelerle yaralanan Keleş, Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi’ne kaldırıldı.

Selim Keleş’in ifadesi doğrultusunda polis inceleme başlattı. Araç kamerasına yansıyan görüntüleri inceleyen polis, saldırganın Ahmet Tan olduğunu belirledi. Görüntülerde Tan’ın kaldırım taşı ile şoföre defalarca vurduğu ve Keleş’in direnmesinin ardından para alamadan araçtan inip kaçtığı görüldü. Polis ekiplerinin adresine düzenlediği baskında yakalanan Tan, polisteki işlemlerin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. Taksici Keleş, tedavisinin ardından taburcu edildi.

Tutuklu sanık Ahmet Tan hakkında ‘Silahla yağmaya teşebbüs’ suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan ve ilk duruşması önceki gün görülen dava sürerken, Keleş açıklamalarda bulundu.

‘EĞER TAŞI ELİNDEN ATMASAYDIM ŞU ANDA YAŞAMIYOR OLACAKTIM’

Şüphelinin konuşması ve giyimi düzgün olduğu için taksiye binen müşteriden şüphelenmediğini belirten Selim Keleş, “Müşteri, Gediz Mahallesi’ne gitmek istediğini söyledi. Fiyatı belirlemek için adresi sorunca Saat Kulesi’ne gitmek istediğini dile getirdi. 150 TL civarında tutacağını söyleyince önce tereddüt etti sonra arkaya oturdu. Konuşmasından ve giyimi düzgün olduğu için hiç şüphelenmedim. Gediz Mahallesi’nde karanlık bir ara sokakta inmek istediğini söyledi. Durdum taksinin ışığını açtığım sırada başıma taşla vurdu. Bir anlık sersemlik sonrası kendimi bir anlık toparlayıp, taşı elinden attım. Eğer taşı elinden atmasaydım şu anda yaşamıyor olacaktım ya da felç kalacaktım. Sonuna kadar davacıyım” ifadelerinde bulundu.

‘DURUŞMADA HAKİM VİDEOYU İZLETTİ, AYNI ANLARI TEKRAR YAŞADIM’

Sanığın duruşmada yalan söylediğini ileri süren Keleş, “Bir insan araca bindiğinde, elindeki poşetin içinde taş varsa amacı nedir? Bilerek, isteyerek, tasarlayarak gelmiş. Duruşmada hakim videoyu izletti, aynı anları tekrar yaşadım. Travmayı atlatamadım. Hala sokakta yürürken önüme arkama bakıyorum. İçimde olayı tekrar yaşayacakmışım gibi bir his var. Eskisi kadar çok değil ama arada bir rüyalarıma giriyor. Bu olay beni çok etkiledi” dedi.

‘TEKRAR TAKSİCİLİK YAPMAYI DÜŞÜNMÜYORUM’

Taksiciliği bıraktığını belirten Selim Keleş, “Başımdan geçen olaydan ve Oğuz kardeşimiz öldürüldükten sonra herkes taksicilik yapmaya çekinmeye başladı. Taksicilik yapmak istemediğini dile getirip ayrılanlar var. Şu anda taksicilik yapmıyorum, yapmayı da düşünmüyorum. Dava, iddianamede olay yaralama ve gasp olarak gösterildiği için ertelendi. Bilerek, tasarlayarak, isteyerek adam öldürmeye teşebbüs konmamış. Mahkemede eklenmesini istedik, hakim kabul etti. Karşı tarafın avukatı da bu iddianamenin savunmasını hazırlamak için ekstra zaman istedi. Hakim de duruşmayı erteledi. Başka arkadaşlar yaşadıklarımı yaşamasın. Allah kimsenin başına vermesin. Şoför arkadaşlarımızın güvenliğini artırıcı tedbirlerin alınmasını istiyorum” diye konuştu

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x